Skype

2006. aastal valminud Skype uue kontori eesmärgiks oli luua töötajaile õdus ja mugav koht, kus ennast võimalikult koduselt tunda. Seetõttu tuli ka mööblilahendus valmistada lihtne, praktiline ja hubase olemusega.


Pea kaks kuud kestnud projekti jooksul töötasime mööblilahenduse kallal koos Skype kontori sisekujundajaks ja mööbliprojekti autoriks olnud Tarmo Piirmetsaga büroost Pink — tulemuseks pea neli korrusetäit erinevaid mööbliesemeid.


Lisaks lihtsamatele lahendustele nagu riiulid, lauad ja kapid, tuli sisustada ka Skype köögid, nõupidamiste- ja tualettruumid, vastuvõtt ja kontori erinevad puhkeruumid. Peamiselt puidust, klaasist ja metallist mööbliesemed loodi ühtse läbiva joonega kogu kontori jaoks, ent siiski piisavalt omanäolised kontori erinevate osakondade jaoks.


Suurimaks väljakutseks osutus projekti puhul Skype mahukaima nõudpidamisteruumi 38,64 ruutmeetri suurune laud, mille keskele asetseb süvendatult Skype logomärk.


Skype Tallinna kontor võitis 2006. aasta Arhitektuuri Sihtkapitali aastapreemia.


Omalt poolt tahame täname toreda koostöö eest Heidy't Skype'st ja Tarmot Pink'ist.


 

Tallinna uue kontori sisustamiseks vajas Skype muuhulgas 58 lauda, lugematul hulka kappe ja riiuleid ning nõupidamiste lauda kogupinnaga 38,64 ruutmeetrit.